• kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
Geliş Tarihi
Geliş Saati
Yetişkin

Venus Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness

Kültürel Turlar

Kazdağları Milli Parkı Sarıkız tepesi Zirve Turu

Kaz Dağlarının eşsiz doğasını keşfediyoruz...

Kaz Dağları antik çağlarda İda dağı olarak bilinen ve Truva savaşının çıkmasına sebep olan“Paris”in Yargısı” mitinin doğduğu yerdir. 32 farklı endemik bitki türüne ev sahipliği yapan dağ temiz havası ve Sarıkız mevkiinde bulunan kaz avluları (ender görülen 1 kilometre çapında dairesel taş yığınları) ile öne çıkar. Edremit Körfezi’ne 1726 metre yükseklikten kuş bakışı Ayvalık adaları, Ege denizinin irili ufaklı adalarının seyri için ziyaret edilmesi gereken güzelliklerden biridir.

Kazdağları Sarıkız Güzergâhı Köyler ve Şelaleler Turu

Köyler ve Şelalelerde dopdolu bir gün...

Kazdağları sarıkız güzergâhında köy ve şelaleleri gezeceğimiz bu turda Zeytinli Köyü, Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi Kızılkeçili Köyü anıt çınar ağacı, Tahtakuşlar Köyü ve Güre Sarıkız Kazdağı Etnografya Müzelerinin yanısıra Antandros Antik Kenti, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Yeşilyurt Köyü, Mıhlı Çayı ve Başdeğirmen köprüsünü göreceğiz. Kaz dağlarının eteklerinde dünyanın ilk güzellik yarışmasının düzenlendiği 2.750 yıllık antik bir kent olan Antandros ve Zeus Altarı ile tarihin derinliklerine bir yolculuk yaparken Kaz dağlarının tüm doğal güzelliklerini de deneyimleme imkanı bulacağız.

Kazdağları Şahinderesi Kanyonu Jeep Safari Turu

Şahinderesi Kanyonunda maceraya var mısın?

Kazdağlarından aldığı bol oksijen içeren havayı tüm Altınova’ya dağıtan bu özel kanyona giriş özel izne tabidir. İsviçre Alplerinin ardından dünyanın en çok oksijen üreten ikinci bölgesi olan Altınoluk’taki Şahinderesi Kanyonu uzun yıllardır macera tutkunlarının gözdesi konumundadır. 27 kilometre uzunluğundaki bu tabiat harikası kanyon yer yer 600 metreyi bulan derinliği ile sizi bekliyor. Şifalı bitkiler, su ve doğal hayat ile çevrili bu kanyonda çok özel bir yolculuk yapacak, Dereçatı’da yer alan gölcüklerde serinleyeceğiz.

Ayvalık, Cunda, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı Turu

Ayvalık bölgesini birlikte keşfedelim...

Ayvalık, özel plajları, korunmuş evleri ve eşsiz doğasıyla bölgenin en güzel tatil yörelerinin başında geliyor. Cunda Adası’nın taş sokakları, eşsiz lezzetleri ve görülmeye değer yapıları ile öne çıkarken Şeytan Sofrası sönmüş bir volkandan kalan lav birikintilerinden meydana gelmiştir. Burada bulunan bir ayak izinin şeytana ait olduğuna inanılır. Ayvalık gezimizde Şeytan Sofrası’na çıkarak bölgeyi kuşbakışı görecek, Cunda Adası’nın tarihi sokaklarında gezerek yerel lezzetleri tadacak, 7 kilometre uzunluğa sahip Sarımsaklı plajının altın kumlarında güneşlenecek ve tekneyle yapacağımız adalar turunda saklı koyları keşfedeceğiz.

Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası Turu

Tarihin ayak izlerini takip ediyoruz...

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan ve M.Ö. 900’lerde kurulmuş olan Assos Antik Kenti çok özel bir akropole sahiptir. Tarih boyunca Yunan, Makedon, Pers dönemlerinde yerleşim merkezi olarak kullanılan kentin doruk noktası akropol bölgesinin en tepesinde yer alan ve Athena’ ya adanmış olan tapınaktır. Behramkale köyü ve Assos Antik Kenti’nin gezmeyi bitirdikten sonra sırtımızı bu güzel kente vererek aşağı inecek Kadırga koyunun tertemiz ve berrak sularına kendimizi bırakarak bu özel yerin keyfini çıkaracağız.

Assos (Behramkale) Turu

Assos’u birlikte keşfedelim...

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, Edremit Körfezi’nin kıyısında yer alan ve M.Ö. 900’lerde kurulmuş olan Assos Antik Kenti çok özel bir akropole sahiptir. Tarih boyunca Yunan, Makedon, Pers dönemlerinde yerleşim merkezi olarak kullanılan kentin doruk noktası akropol bölgesinin en tepesinde yer alan ve Athena’ya adanmış olan tapınaktır. Behramkale köyü ve Assos Antik Kenti’nin gezmeyi bitirdikten sonra sırtımızı bu güzel kente vererek aşağı inecek Kadırga koyunun tertemiz ve berrak sularına kendimizi bırakarak bu özel yerin keyfini çıkaracağız.

Bozcaada (Thenedos) Turu

Rüzgârın evi Bozcaada’yı geziyoruz...

“Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada’yı yaratmış” diye yazan Yunan tarihçi Heredot, dar Arnavut kaldırımlarını süsleyen taş evleri, eski kalesi, lezzetli ege yemekleri, yöresel şarapları ve hiç bitmeyen esintisi ile huzur dolu bu kuzey ege adası Çanakkale boğazının hemen çıkışındadır. Bozcaada’nın tarihi sokaklarını gezecek, eşsiz lezzetlerinden tadacak ve tertemiz kumsallarında güneşin ve denizin tadını çıkaracağız.

Bergama (Pergamon) Turu

Antik dünyanın incisi Bergama’yı keşfediyoruz…

Tarif etmesi çok zor, ancak gittiğinizde ve akropole çıktığınızda anlayabileceğiniz bir süre konuşmayı unutturacak inanılmaz bir manzaraya sahip çok özel bir yer Bergama. Dünya tarihinde de önemli bir yere sahip olan kenti birlikte gezecek, eşsiz manzaraya sahip anfi tiyatronun merdivenlerine oturarak manzaranın bizi yüzyıllar öncesine götürmesine izin vereceğiz. Bölgede yapılan kazılarda bulunmuş eserleri Bergama Müzesi’nde görme imkânı bulacak, etnografya müzesinde bölgenin kültür mozaiğine dokunma fırsatı yakalayacağız.

Efes, Meryem Ana ve Şirince Köyü Turu

Efes’in sokaklarında dolaşıyoruz...

İzmir ili Selçuk ilçesi sınırlarında yer alan Efes Antik Kenti İ.Ö. 4000’lere kadar uzanan tarihi boyunca her zaman önemli bir kent olmuştur. Amazon adı ile bilinen kadın savaşçılar tarafından kurulmuş olan kent Antik Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nı bünyesinde barındırmaktadır. Efes Antik Kenti’nin sokaklarında dolaşarak atmosferin büyüsüne kendimizi bıraktıktan sonra uzun bir yokuş bizi Meryem Ana’nın evine götürecek. Ağaçların içerisindeki bir yoldan eve doğru yürürken adaklarla dolu bir duvar bizi karşılayacak. Buradan sonra yine çok özel bir atmosfere sahip olan Şirince Köyü’nde yolculuğumuzu noktalayacağız. Dar sokakları ile bizi karşılayacak olan köyün dünyaca ünlü şaraplarının tadına bakabilir ve küçük köy kahvelerinde zaman geçirebilirsiniz.

Özel Yat Turu

Sizi Ege’nin engin maviliklerine davet ediyoruz…

Sizi, önereceğimiz özel yat seçeneklerimiz ile aileniz ya da yakın dostlarınız ile Ege’nin engin maviliklerinde bir tatile davet ediyoruz. Size özel belirlenmiş programa göre arzu ettiğiniz gezi olasılıklarımız ile Ege’nin mistik, doğal güzelliklerle dolu, tarihin ve kültürün derinliklerinde kendinizi arınmış hissedeceksiniz. Gerçek cenneti yaşadığınıza inanamayacaksınız! M.Ö. 330 yılına kadar uzanan tarihi Roma ve Bizans uygarlıklarının beşiği olan ve tarihte Kydonia adıyla bilinen Ayvalık, sahip olduğu sakin koyu içerisinde 22 küçük adayı barındırır. Cunda dışında hiç birisinde yaşam bulunmayan bu bakir adaları gezmek ancak özel yat turları ile mümkündür. Özel yat turunda programınızı kaptanınız ile beraber siz belirler, dilediğiniz menü olasılıklarını seçebilir ve hava şartlarına bağlı olarak eşsiz tarihi koylarda zaman geçirebilirsiniz.

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

Bizi takip edin

E-Bülten Aboneliği

detaylar için tıklayın... galeri için tıklayın... 1 tr Yükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 1 89 kulturel-turlar 2 aktiviteler,kulturel-turlar, 1 EDREMIT • BALIKESİR sub
VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & SPA Wellness olarak hizmet vermeye başladığımız 2015 yılından beri içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın temel özellikleri ile misafirlerimize, modern hizmet anlayışı ve teknolojiyi mitolojiyle bir arada sunuyoruz.
Amenities: Free Wi-Fi. Free parking. Accessible. Air-conditioned. Laundry service. Free breakfast. Pool. Kid-friendly. Restaurant. Kitchen in all rooms. Hot tub. Fitness Center. Bar. Amenities: .
Connect with Us: https://www.facebook.com/venusotel
Phone: +90 444 66 05
Fax: +90 266 384 99 55
Email: info@venushotels.com.tr
Güre Mahallesi Turgut Reis 10. Sokak No:1 P.K:10395 Güre / Edremit / Balıkesir Balıkesir Edremit Türkiye
View Map
Map Position: 39.5844171, 26.8978573
Check In: 02:00 PM
Check Out: 12:00 PM
Feature 1: Fitness Center
Feature 2: Free WiFi
Feature 3: Room Service
Best Available Rate ,
119 TRY DAY
Payment Method: Cash
Payment Method: Discover
Payment Method: MasterCard
Payment Method: VISA
We are the premier choice for Thermal Hotel.
Available Language: English, Turkish, German, Russian, French
Star Rating: 5
Pets Allowed: False
Smoking Allowed: False
Room rates: TL119 - TL299