• kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
  • kenburns1
Geliş Tarihi
Geliş Saati
Yetişkin

Venus Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness

Bölgemiz

VENÜS! Cennetin ortasındaki huzur mekânınız…

Kazdağları Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, Biga Yarımadası’nın en yüksek dağıdır. Deniz ve yeşilin, tarihi dengeler ile kucaklaştığı, zengin fauna ve florası ile sadece Edremit ve Balıkesir’in değil Dünyanın sayılı güzelliklerindendir ve Türkiye’nin 34 milli parkından biridir.

KAZDAĞLARI MİLLİ PARKI (İDA)

VENÜS! Cennetin ortasındaki huzur mekânınız…

Kazdağları ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran, Biga Yarımadası’nın en yüksek dağıdır. Deniz ve yeşilin, tarihi dengeler ile kucaklaştığı, zengin fauna ve florası ile sadece Edremit ve Balıkesir’in değil Dünyanın sayılı güzelliklerindendir ve Türkiye’nin 34 milli parkından biridir.

Edremit’in bütün mahalleleri Kazdağı eteklerinde kurulmuş ve sağlıklı bir yaşam vadetmektedir. Ve Güre mahallesinde hayata geçirdiğimiz VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness projesi, işte bu muhteşem konumuyla ülkemizin en prestijli termal butik hotellerinden biridir.

Kazdağı eko sistemi, ülkemizin en zengin bitki ve hayvan varlığını barındıran doğal alanlarından birisidir. Örneğin Kazdağı Göknarı bunlardan en ünlü olanıdır ve 1988’de çıkarılan bir yasa ile koruma altına alınmıştır. On yıl süren Troya Savaşı’nın sonunda Odysseus’un bu ağacın kerestesinden yaptığı tahta at ile Troyalıları atlattığı ve kentin düşmesini sağladığı anlatılır. Bu nedenle endemik Kazdağı Göknarı “Troya Çamı” olarak da isimlendirilmektedir. 101 familyaya ait yaklaşık 900 çeşidin kayıtlı olduğu Kazdağı florasında, 23’ü yalnızca bu dağa özgü olmak üzere en az 68 ülke çapında nadir bitki yer alıyor.

Kazdağı’nın güney yüzünde, Zeytinli Çayı’ndan Mıhlı Çayı’na kadar olan bölümü ile bu bölümün zirveye kadar olan yükseklikleri, 1993 yılında çıkarılan bir yasa ile “Milli Park Alanı” olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır.

Tarih ve doğa tutkunlarına dört dörtlük bir gezi seçeneği oluşturan Kazdağları, VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness konukları için ideal bir ortamdır. Rehber eşliğinde yapılan orman içi yürüyüşleri (trekking), dağ bisikleti, jeep safari, atla gezinti, zirve çıkışı, derelerde ve büvetlerde yüzme gibi aktiviteler heyecan ve haz vericidir. Kalkım Hanlar Mevkii, Ayı Deresi, Sütüven Şelalesi, Manastır Çayı Kanyonu, Şahinderesi Kanyonu, Mıhlı Çayı Vadisi, Tozlu Yaylası ve Sarıkız Zirvesi doğal alanlarına yapılacak yürüyüş ve geziler çok keyif vericidir.

TERMAL

VENÜS, Termal Cennetinde Güzellik Dağıtıyor…

Jeotermal kaynaklar bakımından çok zengin ve önceki dönemlerden beri kullanılan kaplıcalara sahip olan Güre, binlerce yıldır insanlığa sağlık sunan şifalı sıcak su kaynaklarıyla termal turizmde haklı bir üne sahiptir.

Turizm Bakanlığı tarafından termal turizm merkezi ilan edilen Güre’de gerçekleştirilen eb kaliteli birinci sınıf projelerden birisi olan VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness şehir hayatının yoğunluğundan uzak hem sağlık bulmak isteyen hem de alternatif tatil arayanların tercihi durumundadır.

Bölgedeki kaplıca suları çok sayıda hastalığa iyi gelmektedir. Bağırsak tembellikleri, safra kesesi ve pankreas bezi salgılarının düzensizliği, romatizmal hastalıklar, damar hastalıkları ve esansiyel tansiyon yüksekliği, yaralanma ya da ameliyat sonrası eklem-adale fonksiyonlarının geri kazandırılması, kısmi ve tam felçler, siyatik, kadın hastalıkları, kol ve boyun ağrılarına sebep olan sinir baskılarının tedavisinde etkili olan Güre termal kaynakları şifalı sularıyla sağlık ve güzellik dağıtıyor.

İDA’nın mitolojik tarihinde güzellik tanrıçası Afrodit’in, cüzzam hastalığına yakalandıktan sonra eski güzelliğine tekrar bu kaplıcalarda yıkanarak kavuştuğu söylenir. O gün bugündür güelleşmek ve sağlık bulmak isteyenler, yüzyıllardan beri bu kaplıcaların sularında yıkanırlar. Bugün ise VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness kendi konuklarına bu termal cennetinde güzellik ve şifa dağıtmaya devam ediyor.

Termal suya sahip VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness Skamandros SPA ile sizi eşsiz bir deneyime davet ediyor. Tasarımından iç mekân düzenlemelerine bölgenin mitolojik önem ve değerlerinin şık dokunuşlarla kullanıldığı Venüs’te, Kazdağlarının mitolojik adıyla İDA’nın şifalı suyu da otel içerisinde kendine yer buluyor. Skamandros SPA’da ve Lüx Termal Suite odalarda bulunan hidromasaj havuzlarında “Paris’in Yargısı” mitinde tanrıçaların yıkandığı belirtilen bu şifalı suyu eşsiz bir deniz manzarası eşliğinde deneyimleyebilirsiniz.

Skamandros SPA’da Türk Hamamı ve Buhar Odası gibi artık gelenekselleşmiş SPA üniteleri zengin bir masaj ve terapi menüsü ile birlikte sunuluyor. Geniş olanaklar yelpazesi içerisinde hizmet veren güzellik salonu ve kuaförün de bulunduğu Skamandros SPA’da gün boyu keyifli zaman geçirecek ve çıkmak istemeyeceksiniz. Vitamin Bar ile aldığınız detoks, terapilerin faydasını arttırarak cildinizi daha da canlı hale getirecektir. Skamandros SPA’nın masaj ve dinlenme odaları bedeninizi canlandırdığı gibi ruhunuza da iyi gelecektir. Skamandros SPA’da tüm ekibimizin en önemli motivasyonu siz değerli misafirlerimizin Skamandros SPA’dan büyük bir memnuniyetle ayrılmalarını sağlamaktır.

EFSANELER

IDA; Afrodit’in Güzelliğinin Tescillendiği Yer…

Kazdağı (İDA), mitolojik tarihte dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak geçmektedir. Antik dönemin en eski yerleşim alanlarından olan İDA Dağı’nda, gökyüzünün doruklarında ve bulutların arkasında tanrılar, tanrıçalar süslü saraylarında ve büyük bir ihtişam içinde yaşarlardı. Yine bu zamanlarda bir gün, tanrıların katında sevinçli bir telaş vardır. Bu şölen, güzel denizkızı Thetis ile ölümlü bir insan olan Peleus’un düğün törenidir. Kavga ve nifak tanrıçası Eris ise bu düğüne çağrılmamıştır. İntikam almak için altın bir elmanın üzerine “En Güzele” diye yazar ve düğün yemeğinin en neşeli anında şölen sofrasının ortasına fırlatır. Üç güzel tanrıça Hera, Athena ve Afrodit baş tanrı Zeus’un karşısına dikilerek altın elmayı en güzel olana vermesini ister. Zeus, en doğru seçimi, İDA Dağı’nda çobanlık yapan PARİS adlı bir delikanlının yapacağını söyler ve güzelleri Paris’e gönderir.

Tanrıça Hera, elmayı kendisine vermesi karşılığında Paris’e Asya Krallığını, Athena sonsuz akıl ve başarı, Afrodit dünyanın en güzel kadını sayılan Spartalı Helena’nın aşkını vereceğini söyler. Afrodit’ten çok etkilenen Paris duraksamadan elmayı ona verir ve bu seçimle Truva Kenti’nin kaderi de çizilmiş olur.

SARIKIZ EFSANESİ

Rivayete göre Cılbak Baba isimli bir çoban, kızı Sarıkız ile Güre’nin kavurmacılar Köyü’nde yaşamaktadır. Sarıkız çok alımlı bir genç kızdır. Köyün delikanlıları onunla evlenmek için yarış halindedir. Ama Sarıkız hiç birine yüz vermemektedir. Buna katlanamayan delikanlılar Sarıkız’ın namusu hakkında olmadık dedikodular yaparak, babanın kulağına kadar ulaştırırlar. Baba kızını öldürmeye karar verir, ama kıyamaz. Sarıkız’ı ve kazları alarak Kazdağı’na çıkar, onu orada bırakır ve geri döner.

Yılla sonra baba, kızının hasretine dayanamayarak onu ilk bıraktığı yere, Sarıkız tepesi’ne çıkar. Kızını karşısında görünce bin pişman olduğunu anlar. Namaz vakti yaklaşınca, abdest almak için kızından acele su ister. Kız elindeki kabakla suyu babasının avucuna döktüğünde, baba ağzına götürdüğü suyun tuzlu deniz suyu olduğunu görerek, kızının iftiraya uğramış bir ermiş olduğunu ve kendisinin de kızına değil bu iftiralara inandığını görerek utancından kaçmaya ve bir yandan da bağırmaya başlar. “dağ dağ üstünde ot bitmesin, başında dumanın gitmesin” diye koştururken tepenin orada ölür. Bu tepeye bugün Baba Tepe denmektedir.

Sarıkız’da kazlarıyla beraber uzun yıllar Sarıkız Tepesi’nde ve etrafındaki kaz avlusunda kazlarıyla birlikte yaşar. Orada ölür ve mezarı da burada yer almaktadır. Bugün de her tarafı sayılı endemik bitkilerle kaplı olan Kazdağı’nda sadece Sarıkız Tepesi, Baba Tepe ve bunları birbirine bağlayan yol otsuz ve çıplaktır.

ANTANDROS ANTİK KENTİ
Aeneas’tan Günümüze…

VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & Spa Wellness, konumu itibariyle konuklarına her anlamda zengin bir tatil imkânı sunmaktadır. Hem deniz hem dağ hem termal hem de tarihsel bir zenginlik… Bölgemizde Bergama’dan sonraki en büyük antik kent çalışmalarının yürütüldüğü yerlerden olan Antandros Antik Kenti, bu tarihsel zenginliği sunan en büyük değerlerimizden biridir ve Venüs’e sadece 10 km uzaklıktadır.

Troia Savaşı’nın tohumlarının atıldığı, dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış, Roma İmparatorluğu’nun kurucularının soyunu dayandırdığı Troialı kahraman Aeneas’ın İtalya’ya girmek üzere gemilerini yaptırdığı, antik dönemde çok önemli bir tersane olan Antandros, Altınoluk sınırları içerisinde bulunan bir antik kenttir.

Prof. Dr. Gürcan Polat başkanlığında bilimsel bir ekip ile her yıl Temmuz ve Ağustos aylarında arkeolojik kazı çalışmaları yapılmaktadır. Üç farklı alanda gerçekleştirilen kazı çalışmalarının ilkini “Yamaç Ev” olarak isimlendirilen Roma Villası oluşturmuştur. Bugüne kadar yapılan kazı çalışmalarında, içerisinde hamam kompleksi ve tuvaletinin de bulunduğu mekânlar açığa çıkarılmıştır. Roma Villasının 6 mekânının tabanı mozaik ve mermerlerle, 3 mekânının da duvarları duvar resimleri süslüdür ve aynı zamanda kanalizasyon sistemine de sahiptir.

2001 yılından beri çalışmaların sürdürüldüğü bir diğer alan da nekropolis (mezarlık) açmasıdır. M.Ö. 8. Yüzyıldan M.Ö. 1. Yüzyıl içlerine kadar kesintisiz bir kullanıma sahip mezarlıktan Antandros – Gargara (Küçükkuyu) antik yolu da geçmektedir. Bu antik yolun her iki tarafı da antik dönemde mezarlık olarak kullanılmıştır. Oldukça uzun bir dönem aynı alanının mezarlık olarak kullanılmasından dolayı lahit, pithos (küp) çatı kiremidi, kremasyon (yakarak gömme) gibi birçok mezar tipinin bir arada görüldüğü mezarlık, bu özelliği le oldukça dikkat çekici bir yapıya sahiptir.

MÜZELERİMİZ

Kültürümüzün Yaşatıldığı Mekânlar…

SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ (Venüs’e 1 km)
Güre Mahallesi sahilindeki eski bir zeytinyağı fabrikasının bir müzeye dönüştürüldüğü galeride Kazdağları'nı, Edremit ve körfezini anlatan etnoğrafik eşyalar, efemeralar, maketler ve bugüne kadar toplanabilen bütün eski eşyalar sergilenmektedir. Kazdağlarının mitolojisinden tarihine, endemik bitkilerinden, faunasına, zeytini, zeytinyağı, Truva'yı, Antandros'u, Türkmenleri, Yörükleri ve yöreden yolu geçmiş önemli kişileri galeride görebilirsiniz. Burada görsel olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Tuncay Kurtiz, Sebahattin Ali, Ali Ekber Çiçek, Çanakkale kahramanı Kocaseyit ve Sarıkız’a ait balmumu heykelleri bulabilirsiniz. Kazdağları'nın genel mitolojisi, tarihi, şelaleleri, piknik alanları mesire yerleri ve Atatürk'ün ikinci ziyareti sırasında kendisine tahsis edilmiş faytonu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SIDIKA ERKE ETNOGRAFYA GALERİSİ (Venüs’e 13 km)
Edremit Merkezde bulunan, Edremit’in tarihini ve kültürünü bir ayna gibi yansıtan müzede, yörenin yaşam biçimini sergileyen etnografik eserler, otantik kıyafetler, Kurtuluş Savaşına ait silah, eşya ve resimler sergilenmektedir. Eski Edremit evlerinin en güzel örneklerinde birisi olan müze binası, restore ettirilerek bugünkü haline getirilmiştir.

TAHTAKUŞLAR KÖYÜ ÖZEL ETNOGRAFYA GALERİSİ (Venüs’e 3 km)
Edremit’in Tahtakuşlar Mahallesinde bulunan müzede, tarihi zeytinyağı üretim aletleri sergilenmektedir. Müzenin 10 bin adet kitaptan oluşan bir kütüphanesi vardır. Aynı zamanda bu kitaplıkta deniz ürünleri koleksiyonu bulunmaktadır. Şu anda dünyanın yakalanmış ve sergilenen en büyük deri sırtlı deniz kaplumbağası bu müzede sergilenmektedir. (Ağırlığı 360 kg, boyu 172 cm)

TARİHİ ZEYTİNYAĞI ÜRETİM ALETLERİ EVREN ERTÜR GALERİSİ (Venüs’e 5 km)
Zeytinli sınırları içerisinde, Kuruçay mevkiinde bulunan müzede, tarihi zeytinyağı üretim aletleri sergilenmektedir. 1899 yılından beri, 5 kuşaktır bir aile geleneği olarak zeytinciliği sürdüren Ertür ailesi tarafından kurulan müzede, dev zeytinyağı küplerinden tutun da eski çağlardan günümüze kadar faydalanılan ekipman ve aletler bir harmoni içinde sıralanmıştır.

ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞIMIZ               
Venüs thermal Boutique Hotel & Suites & SPA Wellness’in denizin mavisi ve dağın yeşiliyle bütünleşen konumu, termal kaynakların nimetinden yararlanıyor olması, Dünyada İsviçre Alp’lerinden sonra ikinci oksijen cenneti Kazdağı’nın eteklerinde kurulması Venüs’ü değerli ve özel kılan etkenlerdir. Venüs’ü ayrıcalıklı kılan bir diğer özellikte, dünyaca en tanınmış ve en kaliteli zeytinyağına sahip bir bölgede inşa edilmiş olmasıdır. Zeytinyağı literatüründe bu bölgede düşük asitli, kendine has kokusu olan yağın elde edildiği önemli merkezlerden biri olarak geçmektedir. Kazdağının bol oksijenli ortamında yetişen zeytin ağaçları, her danesini verimli bir şekilde üreticisin vermektedir. Zeytinyağı bir meyve suyu olduğu için rafine edilmeden, doğrudan tüketim şansı vardır. Hem vitamin değerlerini hem çevresel etkileşimlerini üzerinde taşır. Bu anlamda Kazdağının bitkisel örtüsü Edremit yağını lezzetlendiren etkenlerin başında gelmektedir.

Venüs’ün konukları da hotelimizin Anteros Restaurant’ında bölgemizin zeytinyağı ile hazırlanan birbirinden lezzetli zeytinyağlı yemekleriyle hem sağlıklı beslenmekte hem de farklı damak tatlarına sahip olabilmektedirler.

Başta E vitamini olmak üzere  A, D, K vitaminleri bakımından zengin olan zeytinyağı hücrelerin yenilenmesinde, doku ve organların yaşlandırmasını geciktirmede etkilidir. Kalp riskini azaltır. Cildi güzelleştirir, esnek ve pürüzsüz bir görünüm verir. Bu nedenle Edremit zeytinyağı ve zeytin çeşitleri aynı zamanda tatil dönüşü sevdiklerinize götürebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Zeytinyağı çeşitleri, sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin çeşitleri, baharatlarla lezzetlendirilen zeytin ezmesi çeşitleri ve zeytin reçeli gibi bir çok ürünü, bölgemizdeki zeytin işletmelerinden temin etmek mümkündür. 

BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

Bizi takip edin

E-Bülten Aboneliği

detaylar için tıklayın... galeri için tıklayın... 1 tr Yükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 1 88 bolgemiz 3 anasayfa,aktiviteler,bolgemiz 1 EDREMIT • BALIKESİR sub
VENÜS Thermal Boutique Hotel & Suites & SPA Wellness olarak hizmet vermeye başladığımız 2015 yılından beri içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın temel özellikleri ile misafirlerimize, modern hizmet anlayışı ve teknolojiyi mitolojiyle bir arada sunuyoruz.
Amenities: Free Wi-Fi. Free parking. Accessible. Air-conditioned. Laundry service. Free breakfast. Pool. Kid-friendly. Restaurant. Kitchen in all rooms. Hot tub. Fitness Center. Bar. Amenities: .
Connect with Us: https://www.facebook.com/venusotel
Phone: +90 444 66 05
Fax: +90 266 384 99 55
Email: info@venushotels.com.tr
Güre Mahallesi Turgut Reis 10. Sokak No:1 P.K:10395 Güre / Edremit / Balıkesir Balıkesir Edremit Türkiye
View Map
Map Position: 39.5844171, 26.8978573
Check In: 02:00 PM
Check Out: 12:00 PM
Feature 1: Fitness Center
Feature 2: Free WiFi
Feature 3: Room Service
Best Available Rate ,
119 TRY DAY
Payment Method: Cash
Payment Method: Discover
Payment Method: MasterCard
Payment Method: VISA
We are the premier choice for Thermal Hotel.
Available Language: English, Turkish, German, Russian, French
Star Rating: 5
Pets Allowed: False
Smoking Allowed: False
Room rates: TL119 - TL299